Burun Ameliyatları - Doçent Dr. Denizhan Dizdar
Burun Ameliyatları - Doçent Dr. Denizhan Dizdar
16594
post-template-default,single,single-post,postid-16594,single-format-standard,bridge-core-2.7.3,qode-page-transition-enabled,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-25.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.6.0,vc_responsive

Burun Ameliyatları

Burun Ameliyatları

Ülkemiz gerçekten burun estetiği ameliyatları konusunda ciddi sayılara sahip, Dünya`da burun ameliyatları konusunda referans gösterilen, toplantılara davet edilen, pek çok bilimsel yayınlara imza atan pek çok Türk cerrah var. Türkiye burun ameliyatları konusunda referans ülkleerden biri, yurtdışından gelerek ülkemizdeki doktorlara kendini teslim eden pek çok hasta da mevcut.

Bir Kulak Burun Boğaz uzmanı olarak bunun başlıca sebeplerinden birinini Asya ve Orta Doğu toplumunda bizim septum deviasyonu ( burnun iç duvarındaki nefes alma problemi yaratan eğrilik ) dediğimiz durumun genetik ve gelişimsel olarak çok sık görülmesi olduğunu söyleyebilirim. Sokakta yürüyen 10 kişinin 5-7 tanesinde ameliyat olmayı gerektirebilecek septum deviasyonu mevcut. Bu durum özellikle uyku ve hayat kalitesini bozacak duruma gelince, insanlar buna çare arıyorlar. Burnun için düzeltecek bir ameliyat yapılacağı zaman,  kişi kendi görünümüyle ilgili taleplerini de bizlere iletiyor. İmaj ve sosyal medya çağında insanlar için kendi imajları öenmli, nefes alma problemleri çözülürken, burnun görünümüyle de ilgili problemleri düzeltebiliyoruz.

Ameliyatsız teknikleri ameliyatlara alternatif olarak değil, tamamlayıcı olarak görüyorum.  Örneğin dolgu veya botox, ameliyat olmuş bir hastada bazı rütuşlar için çok başarılı alternatifler olarak alet kutumuzda yerini almış durumda. Eskiden ancak ameliyat ile çözülebilecek bazı ufak burun problemleri de dolgu iuygulamaları ile çözülebiliyor. Sonuçta bunların hepsi biz cerrahların seçeneğini arttıran, öğrendiğimiz ufkumuzu genişleten gelişmeler. Bütün yeni teknikler ve teknolojiler gibi zaman geçtikçe artılarını eksilerini daha iyi öğreniyoruz.

Yorum Yok

Yorum Yaz

FrenchEnglish